09 Eki

Servo Sürücü Tamiri Muş

Servo Sürücü Tamiri Muş

Motor, aktarma organı ve yükten oluşan mekanik servo sistemin hız, moment veya pozisyon değişkenlerinden herhangi birinin bu değişkenle ilgili verilen referans değerine 13 uygun olarak hareket ettirilmesini sağlayan elektronik güç elemanıdır. Servo sürücüleri DA servo sürücüler ve AA servo sürücüler olarak ikiye ayrılır. Muş ili içerisinde ister DA servo sürücü tamiri ister AA servo sürücü tamiri olsun her ikisini de servomaksan.com adresi üzerinden hizmet olarak alabilirsiniz.

DA Servo Sürücü Tamiri Muş

Darbe genişlik modülasyonu ile çalışan, genellikle analog ya da dijital sürücülerdir. Geri besleme olarak tako jeneratör, hall sensör veya artırımlı enkoder kullanılır. Dinamik performansı düşük kullanımı kolay ve ucuz sürücülerdir

AA Servo Sürücü Tamiri Muş

Sinüsoidal darbe genişlik modülasyonu ile çalışan, analog veya dijital yapıda sürücülerdir. Geri besleme olarak hall sensör, çözümleyici artırımlı enkoder veya mutlak (sin/cos) encoder kullanılır. Dinamik performansı yüksek kullanımı bilgi gerektiren DA servo sürücülere göre daha pahalıdır.

Servo Motor ve Servo Sürücü Seçimi

Servo sistemlerde her firmanın boyutlandırma programı vardır. Bunlardan biri de Control Technıques ‘CTSS’ bir servo sistem programıdır. Mekanik detayları belirlenen servo sistemler için servo motor boyutları işlemi seçimi gerçekleştirilir. Belirlenen servo motora uygun servo sürücü seçimi gerçekleştirilir. Uygulama adımları Sistem elemanları çalışma sayfasına eklenir. Elemanlar arası bağlantı kurulur. Seçilen elemanların özellikleri sisteme uygun olarak hesaplanır. Servo sistem detayları dinamik olarak hesaplanır. Servo Sürücü Tamiri Muş ile adresimizde hizmet vermekteyiz. Kurulan sistem yapısı ile dosya olarak saklanabilir veya yazılı raporlanabilir.

Sistem elemanları

Dişli kutusu “Gear box”
Sonsuz vida “lead Screw”
Kayış-kasnak “Belt-dulley”
Taşıyıcı dişli “Roct Pinion”
Taşıyıcı “Conveyor”
Silindir sürücü “Cylinden DRive”
Besleme merdanesi “Feed Roll”
Mekanik bağlantı “Coupling”
Çeşitli eylemsizlik “Misc Inertia”

Servo Sürücü ile Servo Motorların Bağlantıları

Servo motor ile sürücü arasında iki bağlantı vardır. Bunlardan güç bağlantısı üçü faz biri nötr iletkeni 4 damarlı iletkenle yapılır. Geri besleme
elemanı ile RS-232 veya RS- 485 bağlantı kabloları ile bağlanarak veri alışverişinde bulunabilmesi için kontrol bağlantısı yapılır. Motorun mili istenen sisteme bağlanır. Örneğin, dişli kutusu, sonsuz vida, taşıyıcı, kayış-kasnak vb.

Related Posts

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: