Blog Single

10 Eki

Spindle Motor Tamiri Malatya

Spindle Motor Tamiri Malatya

Spindle motor yüksek güç gereksinimlerine en iyi şekilde cevap verebilen motorlardır.Torkunun sürekliliği spindle motorların yüksek devir hızlarına ulaşmasını sağlamış ,çalışmalar sırasında verimli olmasını olanaklı kılmıştır. Elektronik, gıda, ilaç sanayisi, otomotiv sektörü gibi endüstriyel alanlarda ihtiyaç duyulan tork değerlerine spindle motorlar kullanarak ulaşılması içten bile değildir. Spindle motorların iki çeşidi bulunmaktadır. Hava soğutmalı spindle motor ve sıvı soğutmalı spindle motor diye sıralayabiliriz.

Spindle Motor Tamiri Malatya

 

Spindle motorların asıl problemi çalışma esnasında ısılarının aşırı derecede artmasına bağlı olarak ısının motordan uzaklaştırma problemidir. Spindle motorların ısınma sorunun iki temel bileşeni vardır. Motorun boyutuna ve gücüne göre ısınma süreleri ve ısı yayma dereceleri farklılık göstermektedir. Spindle motorların iki çeşit modeli bulunmaktadır. Çelik rulmanlı ve seramik rulmanlı modelleri buna örnektir. Spindle motorlar kalkma ve durma anında pozisyonlarında değişim meydana gelmektedir. Pozisyonlarında servo motor kadar hassasiyet göstermeyen spindle motorlar yük taşıma açısından avantaj sağladığından dolayı sıklıkla tercih edilmektedir. Otomatik takım değiştirme özelliğine sahip olan bazı spindle motor çeşitleri çalışmalar esnasında büyük kolaylık sağlamaktadır. Cnc tezgahlarına montaj edilen spindle motorlar çok büyük kolaylık sağlamaktadırlar.

Spindle motor sürücüsünün çok önemli bir görevi vardır. Motorun kontrol edilebilmesini sağlayarak spindle motorun sağlıklı çalışmasını sağlamaktadırlar. Spindle motor ve sürücülerinin arguman ayarlarının yapılarak çalışmaya hazır hale getirilmesi gerekmektedir. Uygun parametre, frekans ve kalkma-durma ayarlarının yapılması durumunda spindle motordan alınan verimde artmaktadır. Spindle motordan alınan verime bağlı olarak yaydığı ısı da azalmaktadır. Spindle Motor Tamiri Malatya adresinde spindle motorlarının tamir edilerek sizlere teslim edilmektedirler. Diğer türlü motordan verim alma durumunuz azalacak ve performans kaybına uğrayacaktır.

Elimizde bulunan motorların güç değerleri 0,75 kw ile 7,5 kw gerilim değerleri ise 220V ile 380V arasında değişim göstermektedir. Fiyatlandırma kısmında güçve gerilim gibi iki temel faktör öne çıkmaktadır. Geniş ürün çeşitliliğine sahip olan Servomaksan.com spindle motorların yanı sıra birçok ürün çeşidiyle de sizlerin hizmetinde bulunmaktadır. Buraya tıklayarak sitemizde bulunan tüm ürünlere ulaşabilirsiniz. Eğer sizde gerçek kaliteyi arıyorsanız Spindle motor tamiri için uygun yerdesiniz.

Related Posts

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: